Kilka słów o firmie  

Felix Böttcher GmbH  to lider wśród producentów wałków z pokryciami elastomerowymi 
(guma i poliuretan) do maszyn drukujących i do zastosowań technicznych.

Firma powstała w 1725 roku, tak więc właśnie mija 284 lata działalności firmy. W warunkach niemieckich, jesteśmy średniej wielkości firmą rodzinną, którą zarządza w tej chwili już dziewiąte pokolenie. Posiadamy 17 zakładów produkcyjnych (5 w Niemczech, 6 w innych krajach europejskich,    2 w Tajlandii, 1 w Chinach i 3 w USA) oraz około 29 własnych firm handlowych w tym Böttcher Polska. W ponad 80 krajach jesteśmy obecni poprzez przedstawicielstwa handlowe.
    W grupie firm Böttcher zatrudnionych jest ok. 2000 osób. Produkujemy ok. 1,2 miliona wałków rocznie. Roczny obrót kształtuje się na poziomie 400 mln €, w którym wszystkie rodzaje wałków  mają 70% udziału zaś 30% to inne produkty jak środki myjące, obciągi offsetowe, dodatki do roztworów nawilżających i poręcze do schodów ruchomych. 


   
     Böttcher Polska sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku jako firma handlowa. Zajmujemy się sprzedażą wałków graficznych i technicznych, obciągów offsetowych, środków myjących i konserwujących oraz buforów do roztworów nawilżających. 
    Jesteśmy głównym i jedynym, działającym na tak szeroką skalę, dostawcą wałków na rynek polski. Zasięgiem swego działania obejmujemy teren całego kraju i staramy się dotrzeć w najbardziej odległe jego zakątki, aby każdy klient mógł poznać produkty z marką  Böttcher.  

 

©2003 Böttcher Polska sp. z o.o. - Produced by Böttcher Polska